//
LGBTHaber.Net
Dünya

Fıdel Castro’nun yeğeninden eşcinsel evlilik

Mariela_Castro_2010_HamburgKüba’nın fenomen eski başkanı Fidel Castro’nun yeğeni, şimdiki başkanı Raul Castro’nun kızı Mariela Castro ülkesinde eşcinsel evliliğin yasal olmamasına rağmen 8 Mayıs tarihinde sembolik bir evlilikte yer almayı planlıyor.

Babası, Küba Devlet Başkanı Raul Castro’nun da eşcinsel evlilikleri desteklediğini dile getiren Mariela Castro, Havana Onur Haftası kapsamında bir eşcinsel düğünde gelin olacağını duyurdu. ”Şu anda ülkemde yasal olmamasına rağmen, geçtiğimiz yıl Toronto Onur Haftası’nda düzenlenen eşcinsel evlilik organizasyonuna imrenerek baktım. Bu evlilik belki de ülkemde bu konuda atılmış ilk büyük adım olacak ve gerektiği gibi bir sembol haline dönüşecek. Daha sonrasında konu hakkında neler yapacağımıza bakacağız” dedi.

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: