//
LGBTHaber.Net
Kültür/Sanat, Türkiye

Siz bu kafayla ancak sünnet düğünü yaparsınız

Boston Eşcinsel Erkek Korosu Konserini İptal Eden Zorlu PSM’nin Genel Müdürü Murat ABBAS Boğaziçi Üniversitesinde Protesto Edildi!

bostonsgaymen

Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ Çalışmaları Kulübü üyeleri Görkem Ulumeriç ve Madır Öktiş, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Eğlence Ekonomisi Zirvesi’ne katılan Murat Abbas’a oturumun soru-yanıt kısmında iptal edilen Boston Eşcinsel Erkek Korosu konserini sordu.

Zorlu PSM’nin Genel Müdürü Murat ABBAS

Zorlu PSM’nin Genel Müdürü Murat ABBAS

Görkem Ulumeriç, “Şu an Boğaziçi Üniversitesi’ndesiniz, biraz ciddi mevzulardan konuşmak istiyorum. Murat Abbas, size sorum: Homofobik misiniz? Bir eşcinsel olarak bunu sormak istiyorum” sordu.

Abbas şöyle yanıt verdi: “Sorunuz herhalde Boston Eşcinsel Erkek Korosu konserinin iptaliyle ilgili. Böyle olmadığımızı zaten geçmişte yapmış olduğumuz konserlerle, festivallerle, getirdiğimiz gruplarla göstermiş bulunduk. Kişisel bir şey değil. Yarın organizasyon şirketi gerekli açıklamayı yapacak.”

Kenan Evren zihniyetinin devamı

Bunun üzerine Abbas’ı sert bir dille eleştiren Ulumeriç, “Bir performans sanatları merkezinin genel müdürü olarak insan haklarını ilgilendiren bir alanda, böyle bir sansürün hesabını nasıl veriyorsunuz? Bir diktatörün ölümü şu an gündemde. Biliyorsunuz trans bireylerin sahneye çıkmasını yasaklamıştı. Bülent Ersoy Türkiye’yi terk etmek zorunda kaldı. 10 yıl geri dönemedi. Aynı zihniyet o zaman şu anda da hakim değil mi? Aynı zihniyetin devamıdır bu. Siz bu kafayla ancak Konya’da sünnet düğünü yapabilirsiniz” dedi.

Sansürü kınamanız gerek

Oturumdaki diğer konuşmacılara da seslenen Ulumeriç, “Siz diğer konuşmacılar ‘Ben bu beyefendiyle yan yana konuşamam’ deyip bu sansürü kınamalısınız. Buradaki dinleyiciler, sizler bu sansürden haberdar olup, bu beyefendiyi dinlemeyip kendisini kınamanız gerekmekte. Dolayısıyla ben bu toplantının burda sonlandırılmasını talep ediyorum. Teşekkür ederim dinlediğiniz için.”

Ulumeriç ve Öktiş salonu terk ederken moderatör Şirin Sever, protestocuların demokratik hakkını kullandığını belirtti. Sonrasında da oturum sona erdi.

Öğrencilerin önünü kestiler

Boğaziçi LGBTİ üyeleri, salonun çıkışında etkinlikte görevli Doğan isimli bir öğrencinin kendilerinin önünü kestiğini belirterek, “Siz misiniz bu saçmalayanlar? Siz bu okulun ‘branding’ine zarar veremezsiniz. Bu insanlar ne kadar zor getiriliyor biliyor musunuz?” dediğini belirtti.

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: