//
LGBTHaber.Net
Kültür/Sanat, Türkiye

Aranıyor: Homofobik olmayan mekan!

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin Boston Gay Men’s Chorus’un (Boston Eşcinsel Erkek Korosu) konserini sessiz sedasız iptal etmesinin ardından grup, Türkiye’de yeni mekan arayışına girdi.

boston escinseller korosu6

Homofobik haberleriyle bilinen Vahdet, Yeni Akit, Yeni Şafak gibi gazetelerin hedef göstermesi sonrasında gelen iptal kararına ilişkin ilk resmi açıklama koro müdürü Craig Coogan’dan geldi.

Coogan, konserin gerçekleşmeyecek olmasından ötürü üzüntü duyduklarını ve hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade etti.

13 Mayıs’ta ACFEA Tur Danışmanları ve Vokaliz firmasından temsilciler ve Zorlu PSM’yle sözleşmeleri hakkında görüştüklerini belirten Coogan, “Ne yazık ki, ayrıntıların doğrulanamaması üzerine ACFEA Tur Danışmanlarıyla 27 Haziran’daki gösterimiz için alternatif bir mekan arayışına girdik” diye konuştu.

Coogan, konserlerini iptal eden Zorlu PSM’nin de yeni mekan bulma konusunda kendilerine destek olduğunu söyledi.

Nefret medyası hedef gösterdi, konser iptal oldu

boston escinseller korosu3

Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun, LGBTİ Onur Yürüyüşü’nden bir gün önce 27 Haziran’da Zorlu PSM’de bir konser vereceği duyurulmuş ve biletler satışa sunulmuştu.

Ancak hükümete yakınlığıyla bilinen gazetelerde ‘Sapıklık kol geziyor’, ‘Eşcinselliği yayma misyonlu orkestra Türkiye’ye geliyor’ başlıklı haberler yapılması üzerine Zorlu PSM, konseri sessiz sedasız iptal etmişti. Hükümete yakın gazeteler, iptal kararının Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nafiz Zorlu’dan geldiğini öne sürmüştü.

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: