//
LGBTHaber.Net
Dosyalar

“Cinsel Yollarla Bulaşan Enfeksiyonlara Dur De!” kitapçığını okudun mu?

SPoD Akademi Çalışma Grubu’nun katkılarıyla hazırlanan “Cinsel Yollarla Bulaşan Enfeksiyonlara Dur De!” kitapçığını okudunuz mu?
Cinsel sağlık alanında LGBTİ’lerin odak alındığı, güncel bir kaynak olan ve SPoD Akademi Çalışma Grubu’nun katkılarıyla hazırlanan “Cinsel Yollarla Bulaşan Enfeksiyonlara Dur De!” kitapçığı lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks (LGBTİ) gençler arasında cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ve bu enfeksiyonlardan korunma yöntemleri hakkında farkındalığın arttırılmasını amaçlıyor.
Proje, LGBTİ gençlerin ayrımcılığa uğrama deneyimi ve kaygısı sebebiyle sağlık hizmetlerinde yaşadıkları sıkıntıları ve oluşan problemleri azaltmak ve engellemek için doğru ve güvenilir bilgi aktarımını hedefliyor.
“Türkiye Gençlerde Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Araştırması” verilerinden yola çıkılarak hazırlanan proje kapsamında, İstanbul’da bir panel de gerçekleştirildi.
Proje destekçileri ise şöyle; Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Y-PEER (Genç Akran Ağı), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sosyal Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD).
“Cinsel Yollarla Bulaşan Enfeksiyonlara Dur De!” kitapçığını SPoD ofisten temin edebilir ya da linkten PDF olarak okuyabilirsiniz.
Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: