//
LGBTHaber.Net
Kültür/Sanat, Türkiye

“Sayın Rektörüm Ne Olacak Ayol!”

Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun İstanbul konserine tepki gösteren Medeniyet Üniversitesi rektörüne cevap, Boğaziçi Öğrenci Temsilciliği’nden geldi: “Sayın Rektörüm ne olacak ayol! Özgür üniversitede özgür konser!”

boston3

Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun İstanbul konserine tepki gösteren Medeniyet Üniversitesi rektörü M. İhsan Karaman’a Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu’ndan cevap geldi.

ABD’nin önde gelen eşcinsel korolarından Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun 13. LGBTİ Onur Yürüyüşü’nden bir gün önce, 27 Haziran’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde konser verecekti. Ancak Vahdet gazetesinin “Sapıklık Kol Geziyor” başlıklı haberiyle koroyu, Zorlu Holding’i ve Kaos GL Derneği’ni hedef gösteren haberi ve Zorlu Holding’e yönelik boykot çağrısı üzerine bilet satışları durdurulmuştu.

Konserin iptalinin ardından Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ Çalışmaları Kulübü’nün çabalarıyla, konserin 27 Haziran’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşeceği duyuruldu.

“Özgür üniversitede özgür konser!”

boston2

Bunun üzerine Medeniyet Üniversitesi rektörü Karaman, Twitter’dan “@boun_otk nin (Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu) binlerce takipçisinin, eşcinselliği meşru ve sevimli gösterme oyunlarına tepkisini bekliyoruz! Boğaziçi’nde gay konserine HAYIR!” yazdı.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu ise bu mesajı “Sayin Rektörüm ne olacak ayol! Özgür üniversitede özgür konser! @mikaraman” diyerek cevapladı.

Eşcinsel korosundan halk konseri

Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun İstanbul konseri, 27 Haziran Cumartesi günü saat 18.30’da herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak yapılacak. 1,500 kişilik oturma alanının oluşturulacağı konserde yer bulamayanlar için bir ses sistemi kurulacak

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: