//
LGBTHaber.Net
Türkiye

Psikologlar: Polis saldırısını ve işkencesini kınıyoruz!

Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği (TODAP), Onur Yürüyüşü’nün engellenmesini ve sokakta uygulanan işkenceyi kınadı. Yayınlanan basın açıklamasında,toplumun düşman ve birbirini dışlayan kesimler şeklinde bir ayrımcılık, şiddet ve sömürü düzeninde değil; birbirini dinleyen ve kabul eden bir şekilde, eşit, adil ve sömürüsüz bir düzende yaşaması için verilen mücadelelere devam edileceği belirtildi.
Ruh sağlığı çalışanlarının açıklamasına engelleme
Metinde, 28 Haziran Pazar günü İstiklal Caddesi’nde yapılması planlanan 13. İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü öncesinde ruh sağlığı çalışanlarının yapmak istediği basın açıklamasına polis saldırısından da bahsedildi.
TODAP, Onur Yürüyüşünün heteroseksizme, homofobiye, bifobiye, transfobiye ve LGBTİ bireylere yönelik her türlü ayrımcılığa karşı düzenlendiğini vurguladı.
Mücadeleye tarafız
Açıklamayı mücadele vurgusuyla tamamlayan TODAP; “Toplumun düşman ve birbirini dışlayan kesimler şeklinde bir ayrımcılık, şiddet ve sömürü düzeninde değil; birbirini dinleyen ve kabul eden bir şekilde, eşit, adil ve sömürüsüz bir düzende yaşaması için verilen mücadelelerde taraf olduğumuzu ve herşeye ve herkese rağmen açıklamalarımızın arkasında durmaya devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.
Açıklamanın tam metnine şuradan ulaşabilirsiniz.
Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: