//
LGBTHaber.Net
Dünya

Kiliseden LGBT grubuna sürpriz bağış!

Haber: LGBTHaber.Net / Arif D.

İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi (The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints) LGBT eşitlik mücadelesine karşı olmasına rağmen ilk defa Utah  Onur Merkezi’ne bağış yaptı.

Church-of-Jesus-Christ-of-Latter-Day-Saints

Mormon Kilisesi, sivil toplum örgütü olan Utah Onur Merkezi’nin evsiz ve genç LGBT bireyler için sergilediği çabalar için 2,500 dolarlık yardım sağladı. Utah Onur Merkezi başkanı Kent Frogley, ‘’Utah Onur Merkezi, kilisenin topluluğumuz içinde yemek ihtiyacı olanlara yemek sağlamak için verdiğimiz çabaya destek olduğu için minnetardır. İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’yle gelişmekte olan ilişkilerimizden ve Kilise’nin cömertliğinden dolayı müteşekkiriz. Bu katkının LGBT ve Mormon Kilisesi arasındaki ilişkiler açısından önemli olduğunun farkındayız.’’ şeklinde konuştu.

Utah Onur Merkezi 1992’den beri LGBT bireylere sağlık desteği veriyor ve her hafta temel sosyal haklardan mahrum 40 genç LGBT bireylere yemek sağlıyor.

Mormon Kilisesinin LGBT haklarına karşı tutumunun izleri hala hafızalarda. Sadece 2 ay önce kilise ‘’Tanrı’nın kendisinin kurduğu aile YAPISINI değiştirmeye çalışan alternatif ve sahte yaşam tarzları.’’ diyerek LGBT Haklarına saldırmıştı ancak olanların üstüne kilisenin bağışı sürpriz oldu.

Arıca kilise de mektubunda Utah Onur Merkezi’ne hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: