//
LGBTHaber.Net
Türkiye

Öldürme çağrısına karşı suç duyurusu için dayanışma çağrısı!

Kaos GL ve Pembe Hayat Dernekleri Genç İslami Müdafaa grubu ve internet sitesi hakkında yarın 11’de Ankara Adliye’sinde suç duyurusunda bulunacak. Dernekler, LGBT’lerin yaşam hakkına saldıranlara karşı herkesi dayanışmaya çağırıyor.

avukat_egitimi

Kaos GL ve Pembe Hayat Dernekleri kendilerini ‘Genç İslami Müdafaa‘ diye adlandıran ve Ankara sokaklarına “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!” ifadelerinin yer aldığı afişler asan grup ve internet sağlayıcısı hakkında suç duyurusunu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu’na iletecek. Asılan afişler ve internet sağlayıcısı hakkında Suç İşlemeye Tahrik(Türk Ceza Kanunu Madde 214), Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama(Türk Ceza Kanunu Madde 216) suçlarından cezalandırma isteminde bulunulacak.

Siyasi partiler, sendikalar, demokratik kamuoyu ve uluslararası sivil toplum örgütlerinin de dikkatini çeken olayda şüpheliler hakkında cezalandırma isteminden bulunulacak.

Suç duyurusunda ilgili afişleri asanların mobese ve güvenlik kameraları ile tespit edilip Suç İşlemeye Tahrik, Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama suçundan dolayı cezalandırmaları ve ayrıca koruma tedbiri olarak gencislamimudafaa.com internet sitesinden “Lut Kavminin Kalıntıları” başlıklı içeriğin kaldırılması talep edilecek.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
%d blogcu bunu beğendi: