//
LGBTHaber.Net
Dünya

“Yüksek mahkemenin eşcinsel evlilik kararıyla ABD Lut Kavmi’nden daha beter bir hal aldı”

Eski Arkansas Valisi ve Cumhuriyetçi Parti’nin (GOP) önemli isimlerinden Mike Huckabee eşcinsel evlilik yasasını Sodom ve Gomora’yla (İncil’in Lut Kavmi) karşılaştırdı.

Former Arkansas Gov. Mike Huckabee speaks at the Conservative Political Action Committee annual conference in National Harbor, Md., Friday, March 7, 2014. Friday marks the second day of the annual Conservative Political Action Conference, which brings together prospective presidential candidates, conservative opinion leaders and tea party activists from coast to coast. (AP Photo/Susan Walsh)

Mike Huckabee

Gürcistan Kilisesi’nin düzenlediği Amerikan Bağımsızlık Günü kutlamalarına katıldığı sırada bu yorumları yapan Mike Huckabee yine şaşırtmadı.

Mike Huckabee ‘’Tanrı Amerika’yı kutsamasaydı var olamazdık… Fakat Tanrı biz tövbe etmeden Amerika’yı kutsayabilir mi?’’ diye sordu.

Sözlerine ‘’Bundan 2 hafta önce Yüksek Mahkeme ya da benim deyimimler Uçuk Mahkeme evliliğin tanımı konusunda en radikal kararını verdi. O olağanüstü gün eşitlik hakkında bir şey oylanmadı, o gün bir şeye yeni bir tanımlama getirildi.’’ şeklinde devam eden Huckabee Obama’yı da, ‘’Birkaç yıl önce evliliğin erkek ile kadın arasında olduğunu savunuyorken şimdi pozisyon değiştirdi.’’ şeklinde eleştirdi.

Huckabee bu hafta ayrıca facebook sayfasından da LGBTİ mücadelesini ve Yüksek Mahkeme kararını ‘’Dindarlık saldırı altında’’ şeklinde eleştirdi.

Haber: LGBTHaber.net / Arif D.

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: