//
LGBTHaber.Net
Dünya

Merkel: Eşcinsel Birliktelikleri Destekliyorum Ama Buna Evlilik Denmesine Katılmıyorum

Angela Merkel eşcinsel çiftlerin evlilik haklarından faydalanmasını onayladığını belirtirken bu birlikteliği evlilik olarak adlandırmadığını söyledi.

angela-merkel

Almanya’da popüler olan Youtube yıldızı LeFloid’e (Florian Mundt olarak da bilinir) geniş kapsamlı bir röportaj veren Alman Şansölyesi Merkel’e eşcinsel evlilik konusu da soruldu.

Merkel, ‘’Bu konuda büyük bir yol kat ettik. 25 yıl öncesini hatırladım da, insanlar gey ya da lezbiyen olduğunu söylemeye cesaret edemezdi. Neyse ki biz bunun üstesinden geldik. Artık birliktelikte, resmi bir birliktelikte bulunabiliyorsunuz.’’ dedi.

‘’Eşcinsel haklarına karşı değilim, tam tersi bu bir insan hakkıdır ve elde edilmelidir. Eşcinsellerin birlikteliklerinin devletleri tarafından tanınması gerektiğini de düşünüyorum ancak bunun evlilik adı altında olmasına karşıyım. Evlilik bence iki farklı cinsiyet arasında olur, benim algım bu yönde işliyor, eşcinsellere sivil birliktelik adı altında heteroseksüel çiftlere verilen evlilik haklarının birebir aynılarının verilmesi gerektiğini düşünüyorum, ancak bu durumun isminin evlilik olmaması gerektiği konusunda ısrarcıyım” diyen Merkel bu görüşlerinde eşcinsellere yönelik ayrımcılık barındırmadığını da ekledi.

Muhabirin, ‘’Ötekileştirmeye hayır, fakat yine de ikisi arasındaki farkı bilmeliyiz diyorsunuz yani?’’ sorusunu Merkel, “Ayrımcılık yok” şeklinde yanıtladı.

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: