//
LGBTHaber.Net
Dünya

ABD’de Meclise Geniş Kapsamlı LGBT Hakları Yasa Tasarısı Sunulacak

Kulislerden gelen bilgilere göre Demokratlar Meclisteki Cumhuriyetçi çoğunluğa karşın bu hafta geniş bir LGBT Hakları yasa tasarısı sunma hazırlığında.

equal-marriage

Cumhuriyetçiler hali hazırda temsilciler meclisinde ve senatoda çoğunluğa sahipler ve geçen yıl LGBT çalışanlar için hayati korumaları kapsayan istihdam alanlarında ayrımcılık karşıtı yasayı veto etmişlerdi.

Ancak Yüksek Mahkeme’nin eşcinsel evlilik yasasından sonra Demokratlar zamanın hak yasasını sunmak için doğru olduğunu düşünmekte. Yüksek Mahkeme’nin eşcinsel evlilik yasasından sonra bu LGBT hakları konusunda meclise sunulan ilk yasa tasarısı olacak.

Amerikan Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu yürürlükteki yasaların LGBT bireyleri koruduğu hükmüne varırken eşitlik yasasının daha ayrıntılı kurallar getireceği konuşuluyor.

Haber: LGBTHaber.net / Arif D.

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: