//
LGBTHaber.Net
Dünya

Uluslararası Af Örgütü ve Hollywood oyuncuları arasında seks işçiliği tartışması

Uluslararası Af Örgütü’nün seks işçiliğinin yasallaşmasına dair önerisine Hollywood oyuncuları karşı çıkınca tartışma başladı.
 Telegraph’ın haberine göre Uluslararası Af Örgütü’nün seks işçiliğinin tamamen yasallaşması önerisi üzerine aralarında Emma Thompson, Kate Winslet, Meryl Streep, Emily Blunt, Claire Danes, Lena Dunham, Anne Hathaway ve Lisa Kudrow’un da bulunduğu Hollywood oyuncuları imza kampanyası başlattı.

Oyuncular Af Örgütü’nün seks işçilerinin ceza almadığı, ancak müşterilerin ve kadınları çalıştıranların ceza aldığı modeli benimsemesini isterken, Af Örgütü yaptıkları araştırmaların bunun olumlu sonuç vermediğini gösteriyor.

Oyuncuların istediği modelin Kanada, Norveç, İsveç ve İzlanda gibi kimi ülkelerde uygulandığı bildirilirken, bu ülkelerde de kadınların zor durumda olduğu, örneğin ev sahiplerinin ceza almamak için seks işçiliği yapan kadınlara ev vermek istemediği söyleniyor.

Af Örgütü ayrıca müşterilerin ceza alması durumunda olayı gizleme sorumluluğunun da seks işçiliği yapanlar üzerine bindirildiğini ve bunun da kadınlara zarar vermekte olduğunu bildiriyor.

Kaynak: Sol Haber Portalı

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
%d blogcu bunu beğendi: