//
LGBTHaber.Net
Dünya

Colin Farrell kardeşinin sağdıcı olacak

Bir süre önce İrlanda’da yapılan evlilikte eşitlik yasasında oy kullanamadığı için pişman olduğunu Irish Central’a bildiren Collin Farrell, eşcinsel erkek kardeşinin düğününe sağdıç olarak katılacak. Eamon adındaki kardeşinin tercihlerinin sonuna kadar arkasında olduğunu belirten Farrell, kardeşinin eşi Stephen’la olan ilişkisini destekleyenlerin başında geliyor.

Eamon ve Stephen aslında bundan 6 sene önce Kanada’da evlenmiş ve Colin yine sağdıç olarak görev almıştı. Daha sonrasında İrlanda’da da evlilikte eşitlik yasasının kabul edilmesiyle eşcinsel çift, kendi memleketleri olan İrlanda’da da evlenerek yaşadıkları ülkenin evliliklerini yasal olarak tanımasını sağlamaya karar verdiler.

Colin Farrell ve kardeşi İrlanda’daki evlilikte eşitlik yasasının çımasında önemli rol üstlenmiş ve destek kampanyalarında başı çekenler arasında yer almışlardı. Oylamaya katılamasa da Farrell İrlanda için açıuk bir mektup yayınlayarak fikirlerini ortaya koymuştu. Farrell şu sözleri kullanmıştı;

“Kardeşimin hayalindeki evliliği yapmak için ülkesini terk etmek zorunda kalması gerçekten çılgınlık. Bu benim için türler arası değil duygular arası bir ilişki. İki yetişkin arasındaki aşkı engelleme fikri kabul edilemez ve bu referandum hem bir heteroseksüel hem de bir eşcinsel meseledir.” (Thenewcivilrightsmovement.com)

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
%d blogcu bunu beğendi: