//
LGBTHaber.Net
Kültür/Sanat

LGBTİ Kültür Dergisi “Homojen” Yayına Başladı

İnteraktif LGBT sözlüğü Ayı Sözlük yazarları tarafından hazırlanan LGBTİ kültür dergisi Homojen Dergi, yayın hayatına 5 Eylül’de başladı.

Dört yıldır yayında olan Ayı Sözlük yazarları gönüllü bir ekip kurarak online olarak Homojen Dergi’yi çıkarmaya başladı. Bir LGBTİ kültür dergisi olan Homojen, ilk sayısını “Ayırmadan sevijen” sloganıyla 5 Eylül’de yayınladı.

Ayı Sözlük,  Homojen sayesinde daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor. “Homojen” ismini seçmelerini şöyle anlatıyorlar:

“Dergimizin adının ‘Homojen’ olmasının sebebi; toplumumuzda ötekileştirilen ve ayrıştırılan LGBTİ bireylerin, bu toplumun bir parçası olduğunu gösterme çabamızın bir göstergesidir. Toplumun, insanları ırklarına, fiziksel görünüşlerine, ten renklerine, inanış biçimlerine, yaşam şekillerine, cinsiyet kimliklerine, cinsel yönelimlerine göre ayrıştırmamasını umut ediyoruz. Tüm farklı insan gruplarının ülkemizde iç içe yaşayabileceğini vurgulamak adına bu dergiyi çıkarmak istedik. Toplumun bizleri yanlış tanıyor olması; kayıplarımızı, acılarımızı, travmalarımızı arttırıyor, Bu yanlış tutumlar yaşam ve barınma hakkımızı da elimizden alıyor. Toplumun bizleri önyargılarından arınarak doğru bir şekilde tanımasını istiyoruz. Dolayısıyla toplumda kabul görmeyi bekliyoruz.”

Edebiyat, müzik, psikoloji, hukuk, mühendislik ve tıp gibi birçok farklı alanda meslek sahibi 27 gönüllünün bir araya gelmesiyle oluşan ekip, dergide zengin bir içerik sunuyor. LGBTİ haberlerinin, röportajların, analizlerin, toplumsal konular hakkında incelemelerin ve sanata dair düşünce yazılarının bulunduğu derginin ilk sayısı 105 sayfadan oluşuyor.

Dergi aynı zamanda sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanarak çok sayıda okuyucuya LGBTİ sorunlarını duyururken zengin içerikli bir kültür dergisi olmayı hedefliyor.

* Homojen Dergi’yi okumak için tıklayın.

Kaynak: Bağımsız İletişim Ağı

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitter’da takip et

Ailemize katılın!

Eli klavye tutan tüm eşcinseller LGBHaber'e destek verip ailemize katılabilir. Yapmanız gereken tek şey yedi.his@gmail.com adresine "istekliyim" başlığı ile bir mail atmak!

Kaynak Kullanımı

LGBTHaber.net bir LGBTİ eşcinsel portalıdır. Sitemizde yayınlanan haberlerin kaynakları haberlerin içinde belirtilmiştir. LGBTHaber'in özel haberi olmayan haberlerin sehven kaynak belirtilmeme durumuna karşılık haber kaynakları ana sayfamızda belirtilmiştir.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: